Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl jų naudojimo. Skaityti daugiau: Pirkimo sąlygos ir taisyklės.

Naudojimo būdai

El.parduotuvėje visa informacija apie produktus pateikta švietimo tikslais. Prieš naudojant produktus gydomaisiais tikslais, rekomenduojama pasitarti su specialistais.

 

Prieš pradėdami vartoti vieną ar kitą produktą, atidžiai perskaitykite rekomendacijas bei perspėjimus. Atminkite, jog pirmoji taisyklė visada yra nepakenkti. Čia pateikiamos bendrosios rekomendacijos. Tačiau jei jūsų organizmas ypač jautrus arba jei dėl kokių nors kitų priežasčių abejojate, ar jums tinka vienas ar kitas produktas (pvz.. sergate lėtinėmis ligomis, esate alergiški, laukiatės ir pan.), pasitarkite su specialistais ir paklauskite jų patarimo. Svarbu, kad pasirinktas produktas jums ne tik tiktų, bet ir patiktų. būtų malonus.

 

Skirta tik išoriniam naudojimui.

Nenaudoti neskiestus tiesiai ant odos (neskiesti gali būti naudojami tik arbatmedžių, levandų, ramunėlių, rožių eteriniai aliejai). Prieš naudojant eterinius aliejus rekomenduojama  pasitikrinti alerginį odos  jautrumą. 

 

Kaip ir kur vartoti?

Eteriniai aliejai naudojami vieni arba įvairiuose mišiniuose. Nepamirškite, kad eterinio aliejaus naudojimui, lašų skaičius yra individualus.

Vonia

~5-10 lašų eterinio aliejaus įlašinkite į nedidelį kiekį pieno, druskos ar vonios putų ir supilkite į paruoštą vandenį, arba pasirinktą aliejų tiesiog įlašinkite į vandenį, kuriame maudysitės.

Plaštakų ir pėdų vonelės

Ruoškite taip pat, kaip ir voniai, tik įlašinkite mažiau aliejaus ~ 2-3 lašus.

Pirtims 

Įlašinus ~ keletą lašų į vandenį, juo apšlakstyti grindis, sienas, suolus, bet nepilti ant akmenų.  Arba įlašinkite ~ keletą lašų į vandenį, kuriame mirkoma vanta.

Celiulito profilaktikai

Sumaišykite ~5 lašus arbatmedžių et. al., ~5 lašus kadagių et. al.(ar atlasinių kedrų et.al.), ~5 lašus citrusinių augalų (pvz.greipfrutų, mandarinų, citrinų ar kt.) et.al. arba vietoje citrusinių et.al. -  ~5 lašus kavos et.al. ar kavos, greipfrutų et.al. mišinio ir 20 ml bazinio aliejaus (pvz. migdolų, sezamų, arganų, makadamijų, abrikosų kauliukų ar kt.) ir įtrinkite problemiškas kūno vietas (rekomenduojama 2 kartus per dieną).

Masažai ir įtrinimai

Paruoškite eterinių aliejų tirpalą kosmetiniame augaliniame aliejuje (kviečių gemalų, migdolų, alyvų, sojų, sezamo, sviestmedžių, vynuogių kauliukų, abrikosų kauliukų). Paprastai rekomenduojama ~ 5 lašus eterinių aliejų ištirpinti 20 ml bazinio aliejaus, o jautresnei odai užtenka ~ 3 lašų eterinių aliejų.

Patalpų oro gaivinimas 

Naudojami specialios paskirties dulkių siurbliuose, aromatiniuose indeliuose arba žvakidėse. Šiuo atveju naudojami tik gryni eteriniai aliejai arba jų spiritiniai tirpalai. Nenaudokite masažui skirto aliejų mišinio arba procentinio eterinio aliejaus mišinio baziniame aliejuje. Garindami aliejus aromatinėse žvakidėse, nepamirškite pirma į garinimui skirtą indelį įpilti vandens, o tik po to įlašinti eterinio aliejaus. Taip pat galima įlašinti keletą lašų eterinio aliejaus į vandens purkštuvą, į vandenį, kuriuo plaunate grindis ir pan. Tai ne tik suteiks malonų kvapą, bet ir dezinfekuos.

Kūno ir veido priežiūra 

Įlašinti keletą lašų į naudojamas kūno priežiūros priemones. Odos šveitimui rekomenduojamas smulkios druskos, augalinio aliejaus ir eterinio aliejaus mišinys. Po šveitimo odą nuplauti šiltu vandeniu.

 

 Kaip eterinius aliejus vartoti saugiai?

1.Visų pirma, nedideliais kiekiais. Pravartu atsiminti seną posakį: „Kas mažu kiekiu yra vaistas, dideliu gali būti nuodas". Taip pat nepatartina vieną kurį aliejų vartoti ilgą laiką.
2.Vartoti tik išoriškai.
3.Nevartoti neskiesto tiesiai ant odos. Neskiesti gali būti naudojami tik ramunėlių, levandų, arbatmedžių eteriniai aliejai
4.Saugotis, kad nepatektų į akis. Patekus plauti vandeniu.
5.Saugoti nuo vaikų.
6.Vaikams reikėtų labiau atskiesti. Eukaliptų ir pipirmėčių aliejų nepatartinas vaikams iki 3 metų.
7.Prieš vartojant eterinius aliejus rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą: 1 lašą eterinio aliejaus ištirpinti šaukštelyje augalinio aliejaus ir patepti dilbio odą. Jei po kurio laiko oda paraus ar ims niežtėti, šio aliejaus nevartokite.
8.Dėl fototoksinio efekto nevartoti citrusinių aliejų, bergamočių, melisų prieš išeinant į tiesioginę saulės šviesą.
9.Nėščioms moterims, sergantiems epilepsija bei turintiems įvairių sveikatos sutrikimų dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.